Обладнання та оснащення освітнього процесу у закладі дошкільної освіти здійснюється відповідно до Закону України "Про дошкільну освіту", наказу Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Примірного переліку ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти» від 19.12.2017 №1633

/Files/images/перлинка.jpg

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

Матеріально-технічна база - необхідна умова функціонування закладу і реалізації цільової програми розвитку. Подальше вдосконалення матеріально-технічного забезпечення дитячого садка сучасним навчальним і спортивним обладнанням, інформаційно-технічними засобами дає можливість організувати додаткові освітні послуги, освітню діяльність, проводити культурні, спортивно-оздоровчі заходи і т.д.
Важливим аспектом функціонування закладу дошкільної освіти є стан приміщення, території, групових кімнат. Територія закладу і розташовані на ній приміщення (приміщення закладу, господарчі приміщення з овочесховищем) відповідають санітарним нормам, Державним будівельним нормам України (ДБН В.2.2-4-97) та утримуються в належному стані. Заклад побудований у 1967 році, розташований у типовій двоповерховій споруді з проектною потужністю на 115 дітей. З 2011 по 2013 рік у ЗДО № 275 почалося поетапне відновлення роботи груп та всіх приміщень.

/Files/images/тер.jpg

Загальна площа території закладу – 0,6 га. Територія закладу озеленена, має огорожу по всьому периметру. Кожна група має окремий майданчик, на якому встановлено новий тіньовий навіс та ігрове обладнання.
У ЗДО на сьогодні функціонують: 6 групових приміщень, кабінет завідувача, методичний кабінет, кабінет практичного психолога, музичн - спортивна зала, медичний кабінет; кабінет завгоспа, харчоблок, комора харчова, комора кастелянки, пральня. У закладі дошкільної освіти створені належні умови для навчання та виховання дітей: кожна вікова група має окреме приміщення, в якому обладнано ігрову, спальну, гігієнічну кімнату та роздягальню. Фактична кількість дітей, які відвідують дошкільний навчальний заклад, складає 105 вихованців (станом на 01.09.2022 року).
Кількість приміщень:
1. Навчальні: – 6 групових приміщень, з них 3 групи на І поверсі, 3 групи на ІІ поверсі; – 1 музична зала (ІІ поверх). ТЕхнічний стан ВСІХ ПРИМІЩЕНЬ задовільний.
2. Підсобні: - комора для м’якого інвентарю – 1 приміщення (І поверх); - харчоблок – 1 приміщення (І поверх); - комора харчова – 1 приміщення (І поверх); - пральня з прасувальною - 2 приміщення (І поверх) має окремий вихід; - комора завгоспа для господарчого інвентаря – 1 приміщення (І поверх); - санвузли – 2 окремих приміщення. Технічний стан задовільний.
3. Адміністративні приміщення: - кабінет завідувача – 1 приміщення, - методичний кабінет – 1 приміщення, - кабінет практичного психолога - 1 приміщенння, - кабінет завгоспа – 1 приміщення, - кабінет медичної сестри – 1 приміщення. Їх технічний стан-задовільний.
/Files/images/гр4.jpg
Всі приміщення закладу мають сучасний естетичний вигляд. Інтер`єри прикрашені сучасними яскравими та барвистими стендами з дитячими ілюстраціями. Повноцінно функціонує музична зала для свят, розваг, музики; обладнано методичний кабінет. В фойє ІІ поверху обладнано куточок національної символіки. Поруч з методичним кабінетом знаходиться Педагогічна галерея та естетично оформлена змінна виставка дитячих робіт «Світ очима дітей».

/Files/images/гр.jpg /Files/images/гр2.jpg /Files/images/група 4.JPG

/Files/images/роздягальня.JPG /Files/images/026.jpg /Files/images/фое.JPG /Files/images/фое 1.JPG /Files/images/гр3.jpg /Files/images/спальня.jpg

У закладі дотримується принцип ізоляції груп одна від одної, групові приміщення для дітей раннього віку розташовані на першому поверсі і мають окремі входи. В кожній групі оформлені національні куточки, куточки природи, книги, дитячої творчості, які надають приміщенням колоритності та барвистості. Цікаві та змістовні куточки для батьків, виставки дитячих робіт прикрашають групові роздягальні. Системи водопостачання, водовідведення та опалення централізовані, підведені до всіх приміщень закладу, в робочому стані.
Територія закладу огороджена , обладнано 6 групових майданчиків з тіньовими навісами за числом груп (загальною площею 90 м2). Виділений господарчий майданчик, який обладнаний двома технічними будівлями площею 32,3 м2. На майданчику для збору сміття встановлено два євроконтейнери, розташованих на твердому покритті.

/Files/images/11.jpg

/Files/images/SAM_5983.JPG /Files/images/SAM_5987.JPG /Files/images/SAM_5985.JPG /Files/images/SAM_5984.JPG /Files/images/IMG-0b5909ecb258a3425524d2eef745b19b-V.jpg /Files/images/SAM_5986.JPG /Files/images/гном.jpg

У закладі дошкільної освіти ведеться постійна та планомірна робота щодо матеріально – технічного забезпечення. Протягом 2012-2014 років було проведено капітальний ремонт всіх приміщень закладу за бюджетні кошти. Влітку 2015 року було капітально відремонтовано музичну залу за позабюджетні кошти.

АНАЛІЗ ТА ТЕХНІЧНИЙ СТАН БУДВЕЛЬ

Загальна площа будинку – 748 м2. План будівлі має складну конфігурацію і складається з 2-х двоповерхових секцій, сполучених між собою двоповерховими перехідними сходами, між якими розташована галерея і складають вони 70,1 м2. Сполучення між поверхами здійснюється по сходових клітках з двомаршевими залізобетонними сходами, з входами в них з боку дворової території. Всі приміщення на І та ІІ поверхах сполучаються коридорами, що складають 38,1 м2. В будівлі закладу є два основні входи, два окремі входи для груп раннього віку, 3 входи до службових приміщень (харчоблоку, пральні, ізолятору), 4 пожежні виходи. На входах встановлено 8 металевих дверей та 3 балконні металопластикові двері. На рівні 1-го та 2-го поверхів розміщені групові приміщення, що складаються з ігрових, спалень, їдалень, адміністративні кабінети персоналу, харчоблок, пральня, санвузли і підсобні приміщення. По всьому закладу встановлено 53 шт. міжкімнатних дверей.
Харчоблок знаходиться на першому поверсі. Приміщення харчоблоку має S - 22,5м2, розташовано на першому поверсі з виходом назовні, укомплектовано необхідним технологічним електрообладнанням, забезпечено системами гарячого, холодного водопостачання, каналізації. Харчоблок ЗДО складається з цеху холодної обробки продуктів, гарячого цеху для приготування страв, 2-х портомийок та комори для зберігання продуктів (6,70м2). Комора для зберігання продуктів облаштована стелажами для зберігання круп, двома побутовим холодильниками, кондиціонером, вагами. Приміщення харчоблоку капітально відремонтоване у 2011 році. Стан харчоблоку та його допоміжних приміщень –– задовільний, відповідає санітарно – гігієнічним вимогам.

Загальна характеристика інженерних мереж.

Всі стелі, стіни, двері, підлога у робочих приміщеннях знаходяться в задовільному стані, про що свідчать відповідні акти. Каналізація, водопостачання, опалювальна система закладу дошкільної освіти перебувають у належному стані. Встановлені лічильники гарячої, холодної та теплової енергії проходять повірку в строк. Каналізація будівлі: централізована. Санітарно-технічний стан системи каналізації задовільний, протягом 2011-2014 років проведено частковий ремонт із заміною каналізаційних труб та сантехнічного обладнання в підвальному приміщені.

Тепломережа.

Теплопостачання будівлі здійснюється централізовано від теплових мереж Шевченківського філіалу КП «Харківські теплові мережі». Вузол теплового введення знаходиться в технічному підвалі. Приєднання системи опалення виконано за залежною схемою з використанням гідроелеваторного вузла. Запірна арматура знаходиться в робочому стані. Теплова ізоляція вузла теплового введення виконана в повному обсязі: заізольовані з’єднувальні фланці, запірна арматура та ділянки трубопроводів. Вузол теплового введення обладнано термометрами (1 шт), манометрами МПА-ДМ-05100 (4 шт.) та МПА-МТ-3У-М (2 шт). Регулювання виконується не в ручному режимі. Для здійснення обліку спожитої теплової енергії на опалення вузол теплового введення обладнаний ультразвуковим тепловим лічильником Мultical 602.Лічильник встановлено 28.03.2013 року. Система опалення однотрубна з нижньою розводкою, з вертикальними стояками. Трубопроводи змонтовані зі стальних електрозварних та металопластикових зпаяних труб. Теплова ізоляція магістральних трубопроводів, прокладених в технічному підпіллі знаходиться в задовільному стані. Проектом опалення будівлі передбачено обігрів приміщень чавунними та біметалевими радіаторами у поєднанні з водяною системою. Підігрів підлоги в групах першого поверху не обладнаний. Гідравлічні випробування та промивання системи опалення проводиться щорічно під час підготовки теплової системи до осінньо-зимового періоду. Теплове обладнання та прилад обліку теплової енергії знаходяться в задовільному стані. Однак, температура в приміщеннях не завжди відповідає нормативним вимогам. Теплова рамка потребує довстановлення 3-х термометрів, заміни 2-х манометрів, заміни 2-х заслінок, заміни старих чавунних радіаторів на нові. Проведена повірка прилада обліку теплової енергії в 2019 році.

Водопостачання.

Холодне та гаряче водопостачання та водовідведення будівлі здійснюється централізовано КП «Харківводоканал» згідно з «Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України», затверджених правилами Держжитлоком Госту України від 27.06.2008 року № 190 за пропускною спроможністю водопровідного вводу. Трубопроводи виконані частково із сталі, частково – пластикові, нові, замінені під час капітальних ремонтів протягом 2012-2014 років. Для здійснення обліку спожитої холодної води в приміщенні теплорамки 11.07.2012 встановлено крильчастий лічильник ЛК-20Х. Повірка лічильника здійснена 08.09.2016. Обладнання та прилад обліку холодної води знаходяться в задовільному стані.Теплова ізоляція трубопроводів гарячого водопостачання здійснена тільки частково, в доступних місцях. Для здійснення обліку спожитої гарячої води в приміщенні теплорамки 10.08.2012 встановлено крильчастий лічильник КВ-2.5, (виробник «Електротермометрія»). Повірка лічильника здійснена 15.09.2019. Подача гарячої води відбувається цілодобово. Гаряча вода використовується на загально побутові потреби закладу. Протягом 2012-2014 років проведено частковий ремонт труб холодного та гарячого водопостачання. Але постійно система потребує профілактики та заміни кранів, шлангів і змивних систем унітазів. Вентиляція побутових приміщень – здійснюється через внутрішні вентиляційні канали, влаштовані в стінах і виведені за межі даху. Система вентиляції в задовільному стані.

Електромережа.

Електропостачання будівлі здійснюється від «Харківобленерго». Електроустаткування знаходиться в задовільному стані. Але електромережа в будівлі закладу обладнана ще в 1964 році та повністю навіть під час відновлення закладу капітально не ремонтувалась. Так, в ДНЗ наявні 3 розподільчих щитків та чотири електрошафи (2 - силова, 2 - освітлення). На першому поверсі споруди знаходиться кімната (електрощитової), де розподіляється електромережа по закладу, встановлено спеціальні металеві двері згідно з вимогами пожежної безпеки). В електрощитовій в наявності розподільна шафа та шафа з приладами обліку електричної енергії. Стан розрахункового приладу обліку електричної енергії СТ ЕА -08 М № 046350 задовільний,встановлено 10.06.2012 року. Також встановлено ПЗР (прилад захисний релейний) під № М 8063479, встановлено в 2012 році, стан задовільний. Силова електрошафа, яка частково ремонтувалась, потребує повного оновлення або заміни. Потужності електропостачання не вистачає, необхідне збільшення потужностей. Система внутрішнього освітлення закладу складається зі світильників (31 шт., з них: з лампами енергозберігаючими – 62 шт.), лінійних люмінесцентних світильників (132 шт., з енергозберігаючими лампами - 528 шт.). Управління освітленням здійснюється в ручному режимі. Річне споживання становить 32259,5 кВт/год. Найбільша частка споживання електроенергії в системі внутрішнього освітлення припадає на енергозберігаючі лампи. Найбільшим енергоємним сектором споживання електроенергії є харчоблок, де знаходяться електричні плити, духова шафа, електросковорода та інше технологічне обладнання.

Оснащення приміщень закладу дошкільної освіти

- Харчоблок (технологічне обладнання/господарчі товари)- забезпечено всім 100% - Медичний кабінет (ліки/обладнання/господарчі товари) –практичне функціонування забезпечено - Господарчий інвентар- забезпечено на 100%, потребує оновлення раз на рік через постійну експлуатацію: щітки – 10 шт., ганчірки для миття полів - 20 шт., ганчірки для миття панелей - 45шт.
- Заклад дошкільної освіти (меблі, канцтовари, господарчі товари тощо)- забезпечено на 100%, але враховуючи високий рівень експлуатації та амортизації - канцтовари, меблі, миючі засоби, дезінфікуючі засоби потребують постійного поповнення - Посуд – забезпечено, але постійно потребує поповнення через високу амортизацію: приблизно раз на рік: чашки –100шт, тарілки - 100 шт.
Кiлькiсть переглядiв: 475