Робота з дітьми з особливими освітніми потребами

ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА ДІТЯМ З ООП В ЕКСТРЕМАЛЬНИХ СИТУАЦІЯХ

Під час військових конфліктів однією з найуразливіших та беззахисних категорій цивільного населення є діти та підлітки. На їхніх очах відбуваються страшні події, і більшість з дітей перебуває у стресі. Більшість з них не можуть прийняти нову реальність, у яку вони потрапили.

Діти з порушеннями інтелектуального розвитку є особливо вразливими до цих страшних подій. Вони здригаються від вибухів, не розуміють нове переміщення у безпечне місце (бомбосховище), опиняються в ступорі або виявляють істерики під час сирен повітряної тривоги, відчувають постійний страх, розгубленість, тривогу та мають інші негативні психічні прояви.

Слід пам’ятати, що діти з порушеннями інтелектуального розвитку мають обмежені можливості пізнавальної діяльності, не можуть швидко та правильно реагувати та обробляти інформацію з навколишнього середовища. Через це, важливим є застосування необхідної підтримки та допомоги таким дітям під час війни, враховуючи максимально їхні інтелектуальні можливості з метою мінімізувати у них наслідки психологічної травми.

Психологічна допомога дітям з ООП в екстремальних ситуаціях wym-1653589316622

КУДИ ЗВЕРТАТИСЬ БАТЬКАМ ДІТЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ

Особливо вразливими в умовах війни є родини з дітьми з труднощами розвитку або інвалідністю, зокрема ті, хто вимушені були покинути рідну домівку.

Відповіді на ці та інші запитання зібрані в одній брошурі. Завантажуйте її та діліться зі знайомими wym-1661437393399